  • MIC5365-1.5YMT-TR
MIC5365-1.5YMT-TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5365-1.5YMT-TR
HK JDW NO:
536-MIC5365-1.5YMT-TR
Package:
4-UDFN Exposed Pad, 4-TMLF®
Datasheet:
MIC5365-1.5YMT-TR
Description:
Enable Fixed MIC5365 PMIC 4-UDFN Exposed Pad, 4-TMLF®
Quantity:
In Stock : 1438
Step5Bar-code shipping tag
MIC5365-1.5YMT-TR
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad, 4-TMLF®
  • Supplier Device Package
    4-TMLF® (1x1)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Discontinued
  • Base Part Number
    MIC5365
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Current - Quiescent (Iq)
    39μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.38V @ 150mA
  • PSRR
    80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)