  • MIC5239-1.5BSTR
MIC5239-1.5BSTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5239-1.5BSTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5239-1.5BSTR
Package:
TO-261-4
Datasheet:
MIC5239-1.5BSTR
Description:
PMIC TO-261-4
Quantity:
In Stock : 5915
Step5Bar-code shipping tag
MIC5239-1.5BSTR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    350mV