  • MIC5219-3.3BMMTR
MIC5219-3.3BMMTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5219-3.3BMMTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5219-3.3BMMTR
Package:
MSOP
Datasheet:
MIC5219-3.3BMMTR
Description:
PMIC MSOP
Quantity:
In Stock : 625
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MIC5219-3.3BMMTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    350mV