  • MIC5156-3.3YM-TR
MIC5156-3.3YM-TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5156-3.3YM-TR
HK JDW NO:
536-MIC5156-3.3YM-TR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
MIC5156-3.3YM-TR
Description:
IC LNR REG CTRLR 1OUT 8SOIC
Step5Bar-code shipping tag
MIC5156-3.3YM-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
    Positive Fixed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Operating Supply Current
    2.7mA
  • Voltage - Input
    3V~36V
  • Current - Supply
    2.7mA
  • Min Input Voltage
    3V
  • Max Input Voltage
    36V