  • MIC5156-3.3BN
MIC5156-3.3BN
advertisement
Manufacturer No:
MIC5156-3.3BN
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MIC5156-3.3BN
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
MIC5156-3.3BN
Description:
IC REG CTRLR SGL 3.3V 8-DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MIC5156-3.3BN
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Positive Fixed
  • Base Part Number
    MIC5156
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    3V~36V
  • Current - Supply
    2.7mA