  • MIC49300-1.2BR TR
MIC49300-1.2BR TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC49300-1.2BR TR
HK JDW NO:
536-MIC49300-1.2BR TR
Package:
SPak-5 (5 leads + Tab)
Datasheet:
MIC49300-1.2BR TR
Description:
Enable Fixed MIC4930 PMIC SPak-5 (5 leads + Tab)
Quantity:
In Stock : 2946
Step5Bar-code shipping tag
MIC49300-1.2BR TR
  • Package / Case
    SPak-5 (5 leads + Tab)
  • Supplier Device Package
    S-PAK-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Base Part Number
    MIC4930
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    3A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 3A