  • MIC39500-2.5BU
MIC39500-2.5BU
advertisement
Manufacturer No:
MIC39500-2.5BU
HK JDW NO:
536-MIC39500-2.5BU
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
MIC39500-2.5BU
Description:
Fixed MIC39500-2.5 PMIC TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 11672
Step5Bar-code shipping tag
MIC39500-2.5BU
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263-3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Base Part Number
    MIC39500-2.5
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.575V @ 5A