  • MIC39500-1.8BU TR
MIC39500-1.8BU TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC39500-1.8BU TR
HK JDW NO:
536-MIC39500-1.8BU TR
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
MIC39500-1.8BU TR
Description:
Fixed MIC39500-1.8 PMIC TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 6729
Step5Bar-code shipping tag
MIC39500-1.8BU TR
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263-3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Base Part Number
    MIC39500-1.8
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.575V @ 5A