  • MIC39301-1.65BU
MIC39301-1.65BU
advertisement
Manufacturer No:
MIC39301-1.65BU
HK JDW NO:
536-MIC39301-1.65BU
Package:
TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
MIC39301-1.65BU
Description:
Enable Fixed MIC39301-1.65 PMIC TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Quantity:
In Stock : 17592
Step5Bar-code shipping tag
MIC39301-1.65BU
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Base Part Number
    MIC39301-1.65
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    3A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.65V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.55V @ 3A