  • MIC29710-3.3WT
MIC29710-3.3WT
advertisement
Manufacturer No:
MIC29710-3.3WT
HK JDW NO:
699-MIC29710-3.3WT
Package:
Datasheet:
MIC29710-3.3WT
Description:
240 Cel SINGLE Specialized Voltage Regulator 3 Pins 3 Terminations
Quantity:
In Stock : 12576
Step5Bar-code shipping tag
MIC29710-3.3WT
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-XSFM-T3
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.3V
  • Input Voltage (Max)
    8V
  • Output Voltage1-Max
    3.366V
  • Output Voltage1-Min
    3.234V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    7.5A
  • Dropout Voltage1-Max
    1V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C