  • MIC29300-12BUTR
MIC29300-12BUTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC29300-12BUTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC29300-12BUTR
Package:
TO-263-4
Datasheet:
MIC29300-12BUTR
Description:
PMIC TO-263-4
Quantity:
In Stock : 11755
Step5Bar-code shipping tag
MIC29300-12BUTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-263-4
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output
    12V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    370mV