  • MHV12-2.0K1000P
MHV12-2.0K1000P
advertisement
Manufacturer No:
MHV12-2.0K1000P
HK JDW NO:
105-MHV12-2.0K1000P
Package:
7-SIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MHV12-2.0K1000P
    7-SIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Size / Dimension
    4.33Lx0.47W x 0.78 H 110.0mmx12.0mmx19.8mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Power (Watts)
    2W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MSMA-P7
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    2000V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1mA
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height Seated (Max)
    26mm