  • MHP20S102F
MHP20S102F
advertisement
Manufacturer No:
MHP20S102F
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-MHP20S102F
Package:
TO-126
Datasheet:
MHP20S102F
Description:
Thin Film, 1kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHP20S102F
  • Package / Case
    TO-126
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    20W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Voltage - Test
    1.5kV