  • MHP-25PRA52-3K3
MHP-25PRA52-3K3
advertisement
Manufacturer No:
MHP-25PRA52-3K3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MHP-25PRA52-3K3
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
3.3kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHP-25PRA52-3K3
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.02%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Length
    6.1976mm