  • MHL1JCTTD6N8J
MHL1JCTTD6N8J
advertisement
Manufacturer No:
MHL1JCTTD6N8J
HK JDW NO:
430-MHL1JCTTD6N8J
Step5Bar-code shipping tag
MHL1JCTTD6N8J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Inductance
    6.8 nH
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 100MHZ
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%