  • MHL1JCTTD2N7S
MHL1JCTTD2N7S
advertisement
Manufacturer No:
MHL1JCTTD2N7S
HK JDW NO:
430-MHL1JCTTD2N7S
Package:
Datasheet:
MHL1JCTTD2N7S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHL1JCTTD2N7S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    11.1111%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Current Rating
    100mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    2.7 nH
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.5Ohm
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Inductance-Nom (L)
    0.0027 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 100 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    6000MHz