  • MHI0603C8N2JT-T
MHI0603C8N2JT-T
advertisement
Manufacturer No:
MHI0603C8N2JT-T
Manufacturer:
AEM
HK JDW NO:
5145-MHI0603C8N2JT-T
Package:
0603
Datasheet:
Description:
MHI0603C8N2JT-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from AEM stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHI0603C8N2JT-T
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Inductance
    8.2 nH
  • Max DC Current
    600mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm