  • MHI0402C5N6ST-T
MHI0402C5N6ST-T
advertisement
Manufacturer No:
MHI0402C5N6ST-T
Manufacturer:
AEM
HK JDW NO:
5145-MHI0402C5N6ST-T
Package:
0402
Datasheet:
Description:
MHI0402C5N6ST-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from AEM stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHI0402C5N6ST-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    652.039032μg
  • Core Material
    Ceramic
  • Series
    MHI
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    5.6 nH
  • Max DC Current
    300mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    270mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH
  • Self Resonant Frequency
    4000MHz
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm