  • MHBS405220KJL
MHBS405220KJL
advertisement
Manufacturer No:
MHBS405220KJL
HK JDW NO:
555-MHBS405220KJL
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 22UF 10% 700VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MHBS405220KJL
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.6 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    700V