  • MHBBWT-0000-000F0UC240G
MHBBWT-0000-000F0UC240G
advertisement
Manufacturer No:
MHBBWT-0000-000F0UC240G
Manufacturer:
Cree Inc.
HK JDW NO:
163-MHBBWT-0000-000F0UC240G
Package:
2020 (5050 Metric)
Description:
LED XLAMP NEUT WHT 4000K SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHBBWT-0000-000F0UC240G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2020 (5050 Metric)
  • Thermal Resistance of Package
    4°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XLamp® MHB-B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    White, Neutral
  • HTS Code
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    17.5V
  • Viewing Angle
    115°
  • Current - Test
    240mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    109 lm/W
  • CCT (K)
    4000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Current - Max
    350mA
  • Flux @ 85°C, Current - Test
    458lm 440lm~475lm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.61mm