  • MGJ6Q05P24MC-R13
MGJ6Q05P24MC-R13
advertisement
Manufacturer No:
MGJ6Q05P24MC-R13
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-MGJ6Q05P24MC-R13
Package:
11-SMD Module
Datasheet:
MGJ6Q05P24MC-R13
Description:
DC DC CONVERTER 24V 24V 24V 24V
Step5Bar-code shipping tag
MGJ6Q05P24MC-R13
  • Package / Case
    11-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    MGJ6 (6W)
  • Size / Dimension
    1.74Lx0.89W x 0.56 H 44.1mmx22.6mmx14.1mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    4
  • Efficiency
    79.5%
  • Voltage - Isolation
    5.7kV
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    42mA 42mA 42mA 125mA
  • Output Power
    1W
  • Voltage - Output 3
    24V