  • MFX3.07.0150C
MFX3.07.0150C
advertisement
Manufacturer No:
MFX3.07.0150C
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-MFX3.07.0150C
Package:
Datasheet:
MFX3.07.0150C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFX3.07.0150C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Feature
    Cable - 150mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    LTE
  • Power - Max
    5W
  • Gain
    0.21dBi, 0.36dBi, 3.07dBi, 3.1dBi, 3.68dBi, 4.51dBi
  • Frequency Range
    698MHz~3GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • Number of Bands
    6
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    707.5MHz 737.5MHz 1.733GHz 1.88GHz 1.96GHz 2.133GHz
  • Height (Max)
    0.008 0.20mm