  • MFR50SFRF52-1K6
MFR50SFRF52-1K6
advertisement
Manufacturer No:
MFR50SFRF52-1K6
HK JDW NO:
898-MFR50SFRF52-1K6
Datasheet:
MFR50SFRF52-1K6
Description:
1.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR50SFRF52-1K6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W