  • MFR25SFTF52-76R8
MFR25SFTF52-76R8
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFTF52-76R8
HK JDW NO:
898-MFR25SFTF52-76R8
Datasheet:
MFR25SFTF52-76R8
Description:
FIXED RESISTOR, 76.8Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFTF52-76R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    76.8Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W