  • MFR25SFRF52-3R57
MFR25SFRF52-3R57
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFRF52-3R57
HK JDW NO:
898-MFR25SFRF52-3R57
Datasheet:
MFR25SFRF52-3R57
Description:
3.57Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFRF52-3R57
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.57Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W