  • MFR25SFBF52-220K
MFR25SFBF52-220K
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFBF52-220K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR25SFBF52-220K
Package:
Axial
Datasheet:
MFR25SFBF52-220K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFBF52-220K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W