  • MFR200FBE73-2K61
MFR200FBE73-2K61
advertisement
Manufacturer No:
MFR200FBE73-2K61
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR200FBE73-2K61
Package:
Axial
Datasheet:
MFR200FBE73-2K61
Description:
2.61kOhm, 2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR200FBE73-2K61
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.61kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W