  • MFR100FTE52-5K11
MFR100FTE52-5K11
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FTE52-5K11
HK JDW NO:
898-MFR100FTE52-5K11
Datasheet:
MFR100FTE52-5K11
Description:
5.11kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FTE52-5K11
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhm
  • Power (Watts)
    1W