  • MFR100FRF52-91R
MFR100FRF52-91R
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FRF52-91R
HK JDW NO:
898-MFR100FRF52-91R
Datasheet:
MFR100FRF52-91R
Description:
91Ohm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FRF52-91R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Power (Watts)
    1W