  • MFR100FRE52-93R1
MFR100FRE52-93R1
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FRE52-93R1
HK JDW NO:
898-MFR100FRE52-93R1
Datasheet:
MFR100FRE52-93R1
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FRE52-93R1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    93.1Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%