  • MFR-50FRE52-6K49
MFR-50FRE52-6K49
advertisement
Manufacturer No:
MFR-50FRE52-6K49
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR-50FRE52-6K49
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-50FRE52-6K49
Description:
6.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR-50FRE52-6K49
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.49kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W