  • MFR-25FRF52-1R62
MFR-25FRF52-1R62
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRF52-1R62
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR-25FRF52-1R62
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-25FRF52-1R62
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRF52-1R62
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.62Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V