  • MFR-12FTF52-4K75
MFR-12FTF52-4K75
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12FTF52-4K75
HK JDW NO:
898-MFR-12FTF52-4K75
Datasheet:
MFR-12FTF52-4K75
Description:
4.75kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12FTF52-4K75
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    160mW
  • Voltage - Rated DC
    200V