  • MFR-12FRF52-11R
MFR-12FRF52-11R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12FRF52-11R
HK JDW NO:
898-MFR-12FRF52-11R
Datasheet:
MFR-12FRF52-11R
Description:
11Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12FRF52-11R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W