  • MFP50SBBE52-154K
MFP50SBBE52-154K
advertisement
Manufacturer No:
MFP50SBBE52-154K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFP50SBBE52-154K
Package:
Axial
Datasheet:
MFP50SBBE52-154K
Description:
154kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFP50SBBE52-154K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MFP
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    154kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W