  • MFP1WSBRD52-39K
MFP1WSBRD52-39K
advertisement
Manufacturer No:
MFP1WSBRD52-39K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFP1WSBRD52-39K
Package:
Axial
Datasheet:
MFP1WSBRD52-39K
Description:
39kOhm, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFP1WSBRD52-39K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFP
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W