  • MFP1WSBBE52-43K2
MFP1WSBBE52-43K2
advertisement
Manufacturer No:
MFP1WSBBE52-43K2
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFP1WSBBE52-43K2
Package:
Axial
Datasheet:
MFP1WSBBE52-43K2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFP1WSBBE52-43K2
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MFP
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W