  • MFP-3/32-48-CLEAR-HDR-25 PCS
MFP-3/32-48-CLEAR-HDR-25 PCS
advertisement
Manufacturer No:
MFP-3/32-48"-CLEAR-HDR-25 PCS
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-MFP-3/32-48"-CLEAR-HDR-25 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 3/32-48" CLEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFP-3/32-48-CLEAR-HDR-25 PCS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    MFP
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Clear
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.093 (2.36mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.046 (1.17mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.010 0.25mm