  • MF200C12F2-BP
MF200C12F2-BP
advertisement
Manufacturer No:
MF200C12F2-BP
HK JDW NO:
543-MF200C12F2-BP
Package:
F2 Module
Datasheet:
MF200C12F2-BP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF200C12F2-BP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    F2 Module
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.8V @ 200A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Current - Average Rectified (Io)
    200A