  • MF1/4DC56R2F
MF1/4DC56R2F
advertisement
Manufacturer No:
MF1/4DC56R2F
HK JDW NO:
430-MF1/4DC56R2F
Datasheet:
MF1/4DC56R2F
Description:
56.2Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 2192
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MF1/4DC56R2F
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    30mm
  • Length
    7.1mm