  • MF1/4DC1303F
MF1/4DC1303F
advertisement
Manufacturer No:
MF1/4DC1303F
HK JDW NO:
430-MF1/4DC1303F
Package:
Metal
Datasheet:
MF1/4DC1303F
Description:
130kOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1077
Step5Bar-code shipping tag
MF1/4DC1303F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    30mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    7.1mm