  • MF0207JT-52-5K1
MF0207JT-52-5K1
advertisement
Manufacturer No:
MF0207JT-52-5K1
HK JDW NO:
898-MF0207JT-52-5K1
Datasheet:
MF0207JT-52-5K1
Description:
5.1kOhm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0207JT-52-5K1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W