  • MF0207FTE52-215R
MF0207FTE52-215R
advertisement
Manufacturer No:
MF0207FTE52-215R
HK JDW NO:
898-MF0207FTE52-215R
Datasheet:
MF0207FTE52-215R
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 215Ohm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0207FTE52-215R
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    215Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Packing Method
    AMMO PACK
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.4mm