  • MF0207FRE52-90K9
MF0207FRE52-90K9
advertisement
Manufacturer No:
MF0207FRE52-90K9
HK JDW NO:
898-MF0207FRE52-90K9
Datasheet:
MF0207FRE52-90K9
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 90.9kOhm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0207FRE52-90K9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MF0
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    90.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.4mm