  • MF0207FRD52-84K5
MF0207FRD52-84K5
advertisement
Manufacturer No:
MF0207FRD52-84K5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MF0207FRD52-84K5
Package:
Axial
Datasheet:
MF0207FRD52-84K5
Description:
84.5kOhm, 0.6W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF0207FRD52-84K5
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MF0
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    84.5kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.6W