  • MF0204FRE52-14K
MF0204FRE52-14K
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FRE52-14K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MF0204FRE52-14K
Package:
Axial
Datasheet:
MF0204FRE52-14K
Description:
FIXED RESISTOR, 14kOhm, 0.4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FRE52-14K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MF0
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    14kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Diameter
    0.45 mm