  • MF0204FRE52-137R
MF0204FRE52-137R
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FRE52-137R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MF0204FRE52-137R
Package:
Axial
Datasheet:
MF0204FRE52-137R
Description:
137Ohm, 0.4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FRE52-137R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MF0
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    137Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W