  • MF-PSML125/6-2
MF-PSML125/6-2
advertisement
Manufacturer No:
MF-PSML125/6-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MF-PSML125/6-2
Package:
0805 (2012 Metric), Concave
Datasheet:
MF-PSML125/6-2
Description:
Quantity:
In Stock : 8353
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF-PSML125/6-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), Concave
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Multifuse®, MF-PSML/X
  • Size / Dimension
    0.085Lx0.053W 2.15mmx1.35mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Polymeric
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Current - Max
    50A
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    1.25A
  • Voltage - Max
    6V
  • Time to Trip
    400ms
  • Resistance - Initial (Ri) (Min)
    20mOhm
  • Resistance - Post Trip (R1) (Max)
    160mOhm
  • Current - Trip (It)
    2.5A
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm