  • MEZDPD3603AS-853F
MEZDPD3603AS-853F
advertisement
Manufacturer No:
MEZDPD3603AS-853F
HK JDW NO:
541-MEZDPD3603AS-853F
Package:
13-PowerBLGA Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MEZDPD3603AS-853F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    13-PowerBLGA Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MEZDPD3603
  • Size / Dimension
    0.59Lx0.59W x 0.24 H 15.0mmx15.0mmx6.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, I2C Interface
  • Part Status
    Active
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93.2%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    3A