  • MEM2012P10R0T001
MEM2012P10R0T001
advertisement
Manufacturer No:
MEM2012P10R0T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MEM2012P10R0T001
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
MEM2012P10R0T001
Description:
EMI Filter 3-Terminal 20dB 0.2A 12VDC Flat Style SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MEM2012P10R0T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MEM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    3
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    200mA
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    200mA
  • Impedance
    50Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    12V
  • Circuit Type
    Filter
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    20dB @ 200MHz ~ 2GHz
  • Filter Order
    3rd
  • Center / Cutoff Frequency
    10MHz Cutoff
  • Attenuation@Freq-Max
    20 dB
  • Attenuation Frequency-Max
    200MHz
  • Height
    0.037 0.95mm
  • Length
    2mm